KOVÁCS NIKI tarolt

2010.07.20.

A Yamaha City Racing Team versenyzõje annak ellenére a legjobban kapta el a rajtot, hogy mellette két 1000-es és egy 750-es motorral sorakoztak fel a többiek. A nõi kupán ugyanis szabad a vásár a motor- és gumiválasztást illetõen is. Az 50 lóerõnyi különbség azonban nem volt elég ahhoz, hogy megelõzzék Nikit, és egy kör után már közel 6 másodperc volt az elõnye, ami a 8 körös verseny végére 45 másodpercre duzzadt.
Négybõl négy rajtelsõség, négybõl négy magabiztos gyõzelem, ami 100 pontot ért. Ez azt is jelenti, hogy egy futammal a vége elõtt eldõlt, az elsõ MAMS Nõi Kupa gyõztese: Kovács Niki!

Egyedüli nõként Niki a férfiak között is megmérettetett a SuperStock600-asok versenyén. Egy remek rajt után a mezõny elsõ felében találta magát. Elõzések oda és vissza, stabil, egyre javuló köridõk, így végül a 6. helyet szerezte meg a 18 induló között. Az utolsó három körben ráadásul mindannyiszor megjavította legjobb idejét, így mostantól a nõi pályacsúcs 1:58.398 a Hungaroringen.