Motocross OB I.Gyál

2014.05.06.

Hazánkban is kezdetét vette a motocross bajnoki sorozat. Az első fordulót Gyálon rendezték.
A napos időjárás, 130 nevező versenyző és az újra fogalmazott verseny rendszer tömérdek nézőt tett kíváncsivá, hogy kilátogassanak a gyáli motocross pályára.

MX1: Németh Kornél (#108) fölénye a magyar mezőny felett a mai napig jelentős. Kori kettős futamgyőzelmét csak a technika húzhatta volna keresztbe. A második helyen Szvoboda Bence (#221) és a harmadik helyen támogatott Versenyzőnk, Szőke Márk (#795) szintén zavartalanul róhatták köreiket.

MX2: Ebben a kategóriában izgalmasabbak az erőviszonyok. Az időmérőn és a kvalifikáción Hugyecz Erik (#141) volt fölényben ám technikai hiba miatt még az első futamban feladni kényszerült versenyét. Így a futam győzelmeken Déczi Balázs (#9) és Firtosvári Gábor (#721) osztoztak meg. harmadik helyen szponzorált Pilótánk, Nagy Alex (#102) végzett mind kétszer.