Év motorja 2012.

2012.12.31.

Az Év Motorja kitüntető címet egy utcán kevésbé használható gép szerezte meg, bár a győztes technikai fölénye aligha megkérdőjelezhető...
A Ducati Panigale nyerte meg az SWA (Supertest World Association) szervezet által hirdetett Év Motorja 2012 választást, a bolognai superbike magabiztos pontelőnnyel utasította maga mögé ellenfeleit.
Az ezüstöt a Honda NC700X birtokolhatja, mely főként forradalmi hajtóműve és kiváló ár/érték aránya révén került dobogóra az erős mezőnyben.
A harmadik helyen azonos pontszámmal, így a helyezést megosztva végzett az Aprilia világbajnok gépe, az RSV4 APRC és a KTM könnyű supermotója, a 690 Duke.
A sorrend azért is meglepő, mivel idén két rendszámos pályamotor végzett az első háromban, miközben az elmúlt évben inkább a felszereltséget, a stílust és a praktikumot díjazta a zsűri, amikor a BMW K 1600 GT, a Ducati Diavel és a Triumph Tiger 800/XC bizonyult a legjobbnak a színes mezőnyben.