Németh Kornél nyilatkozata a Lodzban rendezett Világkupáról

2012.12.10.

A versenyt nagyon élveztem. A köridőim nagyon jók voltak, hasonló mint a Teddy-é, de volt olyan futam is, ahol jobbat mentem nála, ami jól hangzik ugyan, de reálisan kell látni a dolgokat és néha mögé nézni. Egy éve csak a pálya mellett láttam követ, a verseny előtt egyszer tudtam menni a 450-es SX gépemmel, plusz volt egy tesztem a 350-es Husabergen, mert nem jött meg időben a 350 EXC-m. A verseny előtt két nappal lett egyáltalán rendszám a motoromon. Itt közútra levizsgáztatott motorokkal lehet csak rajthoz állni ugyanis. A matricát utánam küldte a Bandesz, a kipufogót meg a HTS kamionok hozták, hogy a rajtra már a motoromon legyen. Kellett logisztikázni rendesen!

A motor amúgy nem volt furcsa, mert a Havasi Zoli megint remek munkát végzett. Nagyon zsír volt a teló. Az első két edzésen látszott, hogy kicsit kijöttem a gyakorlatból. A KTM-től kaptam gyári gumikat, ez nagyon sokat segített, de a legtöbbet Horváth Lajos szavai jelentették. Azt mondta, meg tudod csinálni! A célom a top 5 volt, ami sikerült. A széria motoromon lesz még munka, valahogy bele kell tenni még 15 lóerőt, hogy a rajtoknál is jó legyek és akkor már tökéletes lesz a dolog, hisz’ a telóm olyan, ha nem jobb, mint a Teddy-é.